Haber

AK Parti’nin seçim vaadi buydu: Öğrencilere 10 GB bedava internet projesi ne aşamada?

CHP İstanbul Milletvekili Ali Gökçek, AK Parti’nin seçim öncesi “öğrencilere bedava internet” vaadini TBMM gündemine taşıdı. Gökçek, TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde Türkiye’nin internet profiline de dikkat çekerek Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’ndan yanıt istedi.

Türkiye 180 Ülke Arasında 110. Sırada

ANKA’da yer alan habere göre Türkiye’nin internet hızında ilk 100 ülke arasına bir daha giremeyeceğine işaret eden Gökçek, “Türkiye diğer gelişmiş ülkelere göre özellikle sabit internet hızında çok geride. . Uluslararası Speedtest raporuna göre Türkiye, sabit internet hızında 180 ülke arasında 110. sırada yer alıyor. Sabit internet kullanıcılarının büyük bir kısmı düşük hızlı internet kullanmaktadır. AKP ise seçim beyannamesinde internet altyapısının dünya standartlarına uygun hale getirileceğinin sözünü verdi. Biz de soruyoruz: 21 yıldır yapmadığınız hangi yatırımları önümüzdeki günlerde gerçekleştirmeyi planlıyorsunuz?

‘LİFTE ÖNÜMÜZDEKİ 5 YIL HEDEF NEDİR?’

AK Parti’nin 2023 Seçim Beyannamesi’nde “500 bin km’lik fiber internet altyapımızı hızla büyüterek hedeflerimiz doğrultusunda bir seviyeye getireceğiz” sözlerinin yer aldığını hatırlatan Gökçek, “Bakanlığın 2023 yılı için hedefi nedir? fiber altyapı ve fiber genişbant abone yoğunluğu açısından önümüzdeki 5 yıl? diye sordu.

‘ÖĞRENCİLER İÇİN ÜCRETSİZ İNTERNET HANGİ AŞAMADAN ÇALIŞIYOR?’

Öte yandan AK Parti’nin seçim beyannamesinde yer alan “Üniversiteli gençlerimize ayda 10 GB ücretsiz internet erişimi sağlayacağız” ifadesine işaret eden CHP’li Gökçek, “Çalışmalar ne aşamada? öğrencilere ücretsiz internet hizmeti verilmesi konusunda?” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu