Haber

AKM – Gar- Kızılay Metrosu Açıldı mı? AKM- Gar- Kızılay Metro Hattı hangi istasyonlardan geçiyor?

Geçtiğimiz yıllarda yapımına başlanan AKM-Gar-Kızılay metro sınırının açılışı bugün gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağı açılışta bu metro hattı Keçiören’den Kızılay’a kolay ulaşım sağlayacak. Ankara metro sınırının kilit noktası olarak görülen bu metro sınırı ile Ankaralılar direkt olarak seyahat edebilecek. Pek çok kişi AKM – Gar- Kızılay metro hattının ne zaman hizmete gireceğini merak ediyor. Peki AKM- İstasyon- Kızılay metro sınırı açıldı mı? AKM- Gar- Kızılay metro hattı hangi duraklardan oluşuyor? Detaylar içeriğimizde.

Uzun zamandır beklenen AKM – İstasyon – Kızılay metro sınırı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla açıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Ankara’daki raylı sistem ağını genişletmek amacıyla yapılan bu hat, yolculara kolay ulaşım imkanı sunuyor.

Ankaralılar AKM-Gar – Kızılay metro hattı ile Keçiören’den Kızılay’a aktarmasız olarak rahatlıkla seyahat edebilecek.

12 Nisan 2023 tarihinde hizmete giren AKM- İstasyon – Kızılay metro hattının hangi duraklardan geçtiği merak ediliyor.

AKM- İstasyon- Kızılay Metro Hattı Güzergahı Nerede? Hangi duraklardan geçiyor?

Açılışı yapılan AKM-Gar-Kızılay metrosu ile Ankara’da toplam 44,5 km uzunluğunda metro hattı olacak. Gar, Adliye ve Kızılay olmak üzere üç istasyondan oluşan bu metro hattı ile yolcular Keçiören’den Kızılay’a ulaşabilecek.

Yeni yapılan 600 kapasiteli Gar ile Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’na (YHT) aktarma yapılabilecek. Ayrıca İstasyon Garı’ndan Ankaray ve Başkentray’a da geçiş yapılabilecek.

Yolcular Başkentray’a Adliye Garı’ndan aktarma yapabilecek. Son istasyon olan Kızılay’dan Başşehir, Ankaray ve Çayyolu metrolarına geçiş yapılabilecek.

bafra-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu