Haber

Altın Kelebek ödül törenine Ezgi Mola’nın çağrısı damga vurdu! Akşener’den yanıt gecikmedi

Ezgi Mola, 48. Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu” ödülünün sahibi oldu. Mola, ödül konuşmasında İran’da “uygunsuz başörtüsü taktığı” gerekçesiyle gözaltına alınan 22 yaşındaki Mahsa Amini’nin ölümüyle başlayan protestolara değinerek, tüm kadınlar adına ödül töreninin düzenlendiğini öğrenmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ülkedeki “ahlak polisi” dönemi sona erdirilmelidir.

MEP’LERE ÇAĞRI

Mola ise Türkiye’de kadın cinayetlerinin son bulması için yasalarda yapılacak değişiklikleri duymak ve görmek istediğini belirterek, “Bu müjdeli haberin ülkemizde de yaşanmasını istiyorum. TBMM’de kimsenin fikri umrumda değil, kadının tüm canlılar için eşit yaşam hakkına sahip olduğu bir yasanın çıkmasını istiyorum, diliyorum” dedi.

AKŞENER’DEN ÇAĞRI’YA CEVAP

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ezgi Mola’nın çağrısına Twitter üzerinden yanıt verdi. Akşener, yaptığı paylaşımda, “Değerli Ezgi Mola’nın samimi ve haklı talebine asla kayıtsız kalmayacağız. Tüm insanımız ve tüm canlılarımız için eşit ve onurlu bir yaşamı mümkün kılacağız. bugün muhalefet, yarın hükümet olarak kararlılıkla devam edecek. Az kaldı!” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu