Haber

Aydem Perakende ve Gediz Perakende’nin Elektrik Tüketim Faturalarında “Aile İçi Şiddetle Mücadele” Farkındalığı

Aydem Perakende ve Gediz Perakende, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından global ölçekte düzenlenen “16 Günlük Aktivizm – Kadınlara Yönelik Şiddete Son Kampanyası” kapsamında elektrik faturaları üzerinde, Türkiye Bayan Dernekleri Federasyonu Acil Yardım Hattı’nın bağlantı bilgilerini içeren özel faturalarla farkındalık yarattı.

Aydem Perakende ve Gediz Perakende, her yıl 25 Kasım Bayanlara Yönelik Şiddete Karşı Memleketler arası Gayret Günü’nde başlayıp 10 Aralık İnsan Hakları Günü’ne kadar devam eden milletlerarası bir kampanya olan 16 Günlük Aktivizm – Bayanlara Yönelik Şiddete Son Kampanyası’na katılarak bayana yönelik şiddetle ilgili müşterilerini bilgilendiriyor. Kasım ayında bölgede dağıtılan elektrik faturalarının art yüzünde yaptıkları dizaynla “Kadının Yanında, Şiddetin Karşısındayız. İ­htiyaç duyarsanız Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Ev İçi Şiddet Acil Yardım Hattı’nı (0212 / 0549 656 96 96) arayarak destek isteyin!” bildirisini ileten şirketler, Aydın, Denizli, Muğla, İzmir, Manisa’daki 5.5 milyon abonesini bu hususta bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Aydem Perakende ve Gediz Perakende, elektrik faturaları üzerinde iletilen toplumsal iletilerin yanı sıra Aydem Güç bünyesinde 2020 yılında başlatılan “Aydem Eşit Hayat İnisiyatifi” ile çeşitlilik ve kapsayıcılık alanında, toplumsal cinsiyet eşitliği odaklı çalışmalar sürdürüyor. Yüzde elliden daha fazla bayan çalışan oranına sahip olan şirketler, bayanların ve kız çocuklarının daha inançlı ve adil, tüm haklardan eşit yaralandıkları bir gelecek için projeler hayata geçiriyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu