Haber

Bakırköy Ata Spor Kulübü, Paletli Yüzme Dünya Şampiyonası’nda büyük başarıya imza attı

Bakırköy Çet Spor Kulübü, Litvanya’nın Klaipeda kentinde düzenlenen Paletli Yüzme Dünya Şampiyonası’nda büyük başarı elde etti. Milli yüzücü Derin Toplak erkekler 800 metre sualtında dünya şampiyonu oldu. Yunus Cenkay Yılmaz 400 metre çift palet erkekler dünya şampiyonası olurken, 4×100 metre çift palet karışık bayrak yarışında da küçükler dünya şampiyonası başarısı elde edildi.

Ülkeler genel sıralamasında Türkiye 2. sırada yer aldı. Bakırköy Ata Spor Kulübü; Açık Yaş Genel Klasman Kulüp Puanlamasında 2., Büyükler Kulüpler Klasmanında 2. ve Junior Kulüp Klasmanında 2. oldu.

PALET YÜZME ULUSAL GRUBU VE BAKIRKÖY CET SPOR KULÜBÜ BAŞ ANTRENÖRÜ BABAOĞLU: SU SPORLARINDA ÇOK KAZANANLAR OLDU Takım Babaantoğlu şunları söyledi: Bu başarı yılların eseridir. Bakırköy Ata Spor olarak su sporlarında ülkemize birçok ilkleri kazandırdık ama bunlarla da yetinmiyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında önümüzdeki hafta Kuveyt’te yapılacak olan CMAS Serbest Dalış Havuz Dünya Şampiyonası’nda iki sporcu aynı anda podyuma çıkacak ve İstiklal Marşı’nı söyleyeceğiz. Bildiğim kadarıyla aynı kulüpten iki sporcu büyükler kategorisinde Dünya Şampiyonası’nın galibi olacak. Bu başarının Cumhuriyetimize, bayrağımıza ve kulübümüzün adına çok yakışacağını düşünüyorum. Şampiyonadaki başarıları ise şöyle: DERİN TOPARLAK 800 metre sualtı Erkekler Dünya Şampiyonu. 400 metre sualtı Erkekler Dünya İkinciliği. 200 metre sualtı Erkekler İkinci Dünya. YUNUS CENKAY YILMAZ 400 metre çift palet Erkekler Dünya şampiyonu. MEHMET EMİN CEYHAN 400 metre çift palet Erkekler Dünya 2.’si. 200 metre çift palet erkeklerde dünya ikinciliği. ERDEM SELVİ 50 metre çift palet Küçük Erkekler Dünya 2.’liği Dünya 3.’lüğü. RELAG YARIŞLARI: 4×100 metre su junior erkekler dünya ikincisi. 4×100 metre su küçükler kızlarda dünya üçüncüsü. 4×100 metre çift kulvar karışık bayrakta Gençler Dünya Şampiyonu.

4 x 100 metre su üstünde Büyük Erkekler Dünya İkinciliği.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu