Haber

Cem Küçük MİT toplantısına davet edilmedi

Gazeteci Ertuğrul Özkök, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) 97. Kuruluş Yıldönümü kapsamında düzenlenen etkinliğe davet edilen basın mensupları hakkında köşe yazısı yazdı.

“Böyle bir olayın olduğu konusunda bir gazetecinin dikkatini çeken ilk şey, ‘Bu toplantıya hangi gazeteciler davet edildi?’dir.” diye soran Özkök, 10 Haber’deki yazısında konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

‘İLBER ORTAYLI DAVET EDİLDİ, CEM’E İNANMADI’

“Ankara kulislerini iyi bilen bir gazeteci arkadaşım ‘Duyduklarım MİT tarafından hazırlanmıştı’ dedi. Ama şundan eminim, mutlaka İletişim Başkanlığının onayına sunuldu.

Lise eğitimini tam olarak öğrenmedim ama anladığım kadarıyla ‘hükümete yakın merkezi medyanın’ genel yayın yönetmenleri, Ankara temsilcileri ve kendi seçecekleri köşe yazarları davet edilmişti. Bir diğer ilginç konuk da İlber Ortaylı oldu. Ama mesela FOX TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk de davet edilmişti.

Sanırım en büyük konuk ekip Hürriyet’tendi. Sedat Ergin, Fatih Çekirge, Hande Fırat, Abdulkadir Selvi ve Nedim Şener öğrendiklerim arasındaydı.

Dikkatimi çeken çok ilginç bir detay var. Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük konuklar arasında yer almıyor. Ancak yıllardır onun MİT’e yakın bir isim olduğunu ve oradan haber aldığını okuyoruz. Davet edilmemesi bana tuhaf geldi. (…)”

TAM MAKALE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu