Haber

CHP Mersin Milletvekili Adayı Ekmen: Mersin dünyanın lojistik merkezlerinden biri olacak

CHP Mersin Milletvekili Adayı ve DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, seçim çalışmaları kapsamında UND başta olmak üzere ziyaret ettiği kesimin temsilcilerinden bilgi aldığını belirterek, “Yolun önünü açacağız. Ulaştırma sektöründe çalışılan ancak hayata geçirilmeyen tüm projelere öncelik vereceğiz. Mersin dünyadaki 10 projeden biri. Büyük merkezlerden birine dönüşecek” dedi.

“LOJİSTİK KÖY OLUŞTURACAĞIZ”

Ekmen sözlerini şöyle sürdürdü, “Bölge havalimanı lojistik operasyonların kesiti olmalı, tren ve hızlı tren bağlantılarının eklenmesi, otoyol bağlantı yollarının güçlendirilmesi gerekiyor. Pandemi sonrası lojistik tedarik zinciri tamamen değişti. Bu da Türkiye için çok önemli bir fırsatın önünü açıyor.Mersin dışında Mersin’in uzun süredir devam eden sahipsizliğini sona erdirmeyi ve özellikle Mersin’in güçlü yanlarını geliştirmeyi hedefliyoruz. Bölge demiryolu ve karayolu sınırı. Kuracağımız zincir sayesinde Mersin Limanı’na gelen tüm konteynerler Orta Doğu’ya taşınacak ve ürettiğimiz değerler Mersin Limanı üzerinden yeniden dünyaya açılacak.

“MERSİN DÜNYANIN LOJİSTİK MERKEZLERİNDEN BİRİ OLACAK”

Öte yandan Mersin’in dünyanın lojistik merkezlerinden biri haline geleceğini vurgulayan Ekmen, “Lojistiğin uluslararası rekabet gücünü güçlendirmek için şoför tedarikinde vize sorunları ve diğer ülkelerden kaynaklanan hukuki sorunlarla da özel olarak ilgileneceğiz. şirketler.”

haberkorkut.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu