Haber

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’den Gerze Sanayi esnafına destek

MUSTAFA USTASI

CHP Sinop Milletvekili Barış Kara Deniz yıllardır belediyeden dükkanlarını büyütmesini bekleyen esnafa; “15 Mayıs sabahı size bu işi nasıl yapacağınızı göstereceğiz. Çok istemek çok büyük bir şey değil. İstenilen dükkanları büyütmek, yeni yerlere ulaşmak, emek vermiş sanayi esnafını bir araya getirmek sadece bizim sözümüz. sokağa dağıldı. Sanayi taleplere ayak uydurmuyor. Uymayan arkadaşlar bu saatten sonra düşünsünler, sözümüz söz, bahar gelecek.” dedi.

Sinop’un Gerze ilçesine bağlı Küçük Sanayi Sitesi’nde esnaf, İskele Çay Bahçesi’nden Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na “Gerze Sanayici esnafı yıllardır verilen yerel seçim vaatlerinin gerçekleşmesini bekliyor” pankartı açtı. Gerze Belediyesi’nin kendilerine verilen sözleri tutmamasının yansımalarını göstermek için. yürüdü. Yürüyüşe CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz de katılarak esnafa takviye güç verdi.

“15 MAYIS SABAHINDA BU İŞİN NASIL YAPILDIĞINI GÖSTERECEĞİZ”

Karadeniz, esnafla birlikte yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Allah nasip ederse bu işi yüreğimize aldık, yazdık. Beynimize yazdık. Bu söz verildi ama bu saatten sonra bu söze sahip çıkmak bizim ve buradaki dostlarımızın görevidir. Siz verdiniz. o bize söz sizde kalsın dedik 14 mayıstan sonra bu sözü yaparız dedik çok zor değil talep belli iş belli yapılacak talimat belli ama yok her dönem bu kadar vatandaşı kandırmanın püf noktası.2016’dan beri çok kolay bir şeyi bugüne getirdiler.Yazık,yazık… Bu bu vatandaşın suçu değil.15 Mayıs sabahı buraya geleceğiz ve bunu nasıl yapacağımızı arkadaşlarımıza gösterin.İstemek çok büyük bir şey değil.Sadece istenilen dükkanları büyütmek, yeni yerlerine ulaştırmak,sokaklara dağılan sanayi esnafını sokağa çıkarmaktır.Bu sektör ayak uyduramıyor. gelişen Gerze için talepler. Saat sonrasını düşünsünler, sözümüz verildi, bahar gelecek.”

Esnaf adına konuşan sanayi esnafı Mustafa Baş, “Bizler sanayi esnafı olarak dükkanlarımızın yetersizliğinden dolayı sektörümüze verilen sözlerin bir an önce yerine getirilmesini talep ediyoruz. Bu konu. Aslında tablo meydanda.” .

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu