Yaşam

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık Özgür’ün yanında oturuyorlar

Sefine Tersanesi’nde düzenlenen Mavi Vatana Güç: Yeni Deniz Platformları Teslim Töreni’ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, törenin ardından Yalova Genişletilmiş İl İstişare Meclisi Toplantısı’nda vatandaşlarla buluştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

7 Ocak’ta 26 büyükşehir ve ilimizle birlikte Yalova Belediye Başkanı ismini açıklamıştık, dün de Ankara’da kalan büyükşehir ve illerimizin adaylarını açıklamıştık. Böylece 81 ildeki adaylarımızın tamamını belirledik.

Yalova’da yeniden aday gösterdiğimiz mevcut belediye başkanımız Mustafa Tutuk’a başarılar diliyorum. Mustafa kardeşimizi sandıktan en yüksek oyu alarak çıkarana kadar hiçbirimiz için durmak, dinlenmek yok.

“Şimdi Özgür’le ‘bira yapıyorlar”

Politikamız çalışma ve hizmet politikasıdır. CHP gibi sömürü siyaseti yapanların sonu DEM gibi bölücü partilerin elinde oyuncak olmaktır. Bu zihniyet, 18 yıl hapis cezasına çarptırılan bir siyasetçiyi TBMM’ye getirmek için cezaevindeki terör örgütü mensuplarını serbest bırakmanın planlarını yapıyor. 3-5 oy daha almak için dokunulmaz hiçbir ilkeyi bırakmadılar.

Gazi Mustafa Kemal’in partisini alıp bölücü örgütün partisi DEM’e verdiler. Kemal Bey’i yalnızlığa itip Özel’i genel başkanlığa getirerek bölücü örgütün kontrolündeki parti DEM oldu.

Hadi Muharrem dediler, tasfiye ettiler, Kemal Bey’i günah keçisi ilan ettiler, şimdi de Özgür’le dalga geçiyorlar.

“Bunlar her gün yeni bir skandalla karşı karşıya kalanlar.”

Yedikleri, içtikleri bir türlü gitmiyor. CHP ve DEM birlikte hareket ediyor. Milletin yararına ne iş varsa CHP ve DEM birlikte çalışır. SİHA’lardan rahatsız olanlar bunlar, bölücü amaçları engelleyen sınır ötesi operasyonlarımızdan rahatsız olanlar bunlar. Bunlar Karabağ’ın 30 yıllık işgalden sonra özgürleştirilmesinden rahatsız olan insanlardır.

İsrail-Filistin çatışmasında ne yazık ki İsrail’in yanında yer alan insanlar bunlar. Bunlar, hırsızlıkları, yolsuzlukları, belediyelerdeki yolsuzlukları ortaya çıkınca gazetecilere saldıran, kadınlarımıza küfreden aynı kişilerdir. Siyasetin seviyesini daha ne kadar düşürebileceklerini merak ederek her gün yeni bir skandala sürüklenen bunlar.

“Kadına şiddet yoktu biliyor musunuz? CHP’nin gidecek hiçbir yeri yok”

Büyükçekmece’de başörtülü yaşlı bir kadına saldırıyor ve kadını adeta boğazından boğuyor. Yazıklar olsun sana. Biliyorsunuz kadına şiddet yoktu. Annen yaşında bir kadına bu şekilde saldırmanın hiçbir açıklaması olamaz. Ey CHP, gidecek hiçbir yerin yok. Ve 31 Mart’ta son oyununu oynayacaksın. Onun için Yalova 31 Mart’a kadar yorulmadan sandıkları patlatarak tüm ilçeleriyle birlikte buraya bir destan yazacak.

Parti içi kavgalardan dolayı fırsat buldukça milletle kavga ediyorlar. Milleti aldatan Atatürkçülerin piyasanın kirli yüzü bu işbirliğiyle yadsınamaz bir şekilde ortaya çıkmıştır. Ülkemizi kalkındırmaya ve kalkındırmaya çalışıyoruz.

31 Mart’tan sonra da bu ittifakla Meclis’te, belediyelerde ülkeye ve millete nice güzel hizmetler sunmaya devam edeceğiz.

“Yalova küllerinden yeniden doğup yenilenme yaşadı”

Yalova 1999 depreminde en çok zarar gören kentlerden biridir. Bu büyük yıkımın ardından Yalova küllerinden yeniden doğup bir yenilenme yaşadı. İl olduktan sonra tekrar toparlanan Yalova, ülkemizin en cazip illerinden biri olmayı başardı. Amacımız hükümet ve belediyeyle birlikte çalışarak Yalova’yı Türk Yüzyılına hazırlamaktır. 31 Mart akşamı Yalovalı kardeşlerimizle birlikte Türk Asrına girişimizi deneyimleyeceğiz.

“Hizmetlerimize daha yüksek oy oranıyla devam etmek istiyoruz”

Yerel yönetim seçimlerinin bizim için ayrı bir önemi var. Ülkemizin çehresini modernleşme ve kalkınma yönünde değiştiren hükümet ve belediyelerin birlikte çalışması, çarpan etkisi yaratıyor.

Başkalarının bunu yapması mümkün değildir. Cumhur İttifakı olarak AK Parti ve MHP yönetimindeki illerimizde hizmetlerimizi çok daha yüksek bir oy oranıyla sürdürmek istiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu