Haber

DEM Parti, Başak Demirtaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığına karar vermedi

DEM Partisi, Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına ilişkin açıklama yaptı: “Yetkili heyetlerimiz Başak Hanım ile bir araya gelerek onun aday olmaması konusunda tam bir uyum ve koordinasyon içinde mutabakata vardı.”

Partiden yapılan yazılı açıklamada, yerel seçim çalışmaları kapsamında ‘kentsel uzlaşmanın sağlanamadığı’ bölgelerde kendi adaylarıyla aday olma kararı aldıkları belirtilerek, “Tüm seçim bölgeleri arasında , en çok tartışılan yer doğal olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’dir. Bu bağlamda partimiz de özellikle İstanbul’a hitap ediyor.” Yetkili meclislerimizde kapsamlı görüşmeler yapıldı. İstanbul’a aday gösterilen tüm değerli dostlarımızın varlığı ve irade beyanı partimize ve tabanımıza güç ve moral vermiştir. Bu isimler arasında kamuoyunda en çok sevgili dostumuz Başak Demirtaş’ın ismi öne çıktı. Yoldaşımız “Başak Demirtaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığı konusunda partimize vermiş olduğu destek şüphesiz bize büyük bir güç katmıştır.”

Başak Demirtaş ile partisinin sürecin başından bu yana istişarede bulunduğunu belirterek, “Yetkili kurullarımız bu aşamada tüm seçenekleri tartışarak gelişmeleri değerlendirdi ve Başak Hanımla bir araya gelerek tam bir uyum ve koordinasyon içinde bir araya geldiler ve bir araya geldiler. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne aday olmaması gerektiği kanaatine vardık.” İsimlerimiz önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacaktır. Sayın Başak Demirtaş’a katkılarından dolayı tüm inancımızla teşekkür ediyor, sürecin bundan sonraki aşamalarında da destek vermeye devam edeceğini biliyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığına ilişkin partimizin resmi açıklamaları dışında hiçbir açıklamaya itibar edilmemeli ve spekülasyona yer verilmemelidir. Bunu özellikle rica ediyoruz.”

habersurmene.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu