Haber

Didimliler soruyor… Vaatler ne zaman yerine gelecek?

Kemal ETLEÇ – Didim Postası / AYDIN (İGFA) – Aydın’ın iki turizm ilçesinden biri olan Didim’in turizm vaatlerini masaya yatırdık.

Göreve geldiği günden bugüne 9 dönem geçiren ve birebir vakitte Didim Turizm Derneği’nin de geçmiş dönem başkanı olan Atabay’ın turizme yönelik vaatlerinden kaçını yerine getirdiğin, Didim halkı adına soruyoruz.

Görev süresinin bitmesine yaklaşık bir yıl kalan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay bu vaatlerini ne zaman yerine getirecek?

İŞTE ATABAY’IN TURİZME YÖNELİK VAATLERİ…

AKKÖY’E TARİHÎ DOKU PROJESİ: Akköy’ün kısmen bozulmuş tarihi dokusu onarılarak, Sevecence gibisi turistik üretim ve pazarlama merkezine dönüşmesini sağlayacağız.

SAĞLIK TURİZMİ: Tıp otoriteleri tarafından astım hastalarına yararlı olduğu tespit edilen Didim’in havasını koruyacağız. Üniversite ve girişimcilerle görüşerek ilçeye astım hastalarına yönelik bir tıp merkezi konusunda teşvik edeceğiz.

KİTE SURF MERKEZİ: Rüzgarla yapılan ve Türkiye’de çok az alternatifi olan Kite Surf (Uçurtma Sörfü) sporu yapmak için merkezler kuracağız.

TURİZM YATIRIMCISI TEŞVİK EDİLECEK: Didim’in en büyük zenginliği olan turizm yerleri yatırımcı için cazip hale getirip tabiata saygılı turistik tesisler yapılmasını sağlayacağız. Bu çerçeve gençlere iş, esnafımıza yeni Pazar oluşturacağız.

KUTSAL YOL PROJESİ: Apollondan Milet’e uzanan kutsal yol yürüyüş yolu düzenlenip tabiat turizmine kazandırılacak. Başlanmış olan projelerin bitmesine tam takviye sağlayacağız.

DİDİM’İN TURİZM İMAJINI GELİŞTİRECEĞİZ: Deniz ve yeşil, tarih ve kültürüyle doğal bir cennet olan Didim’i turizm markası haline getirmek için uluslar ortası arenada aktif çalışmalar yapacağız.

BARLAR SOKAĞI: Turistlerin cümbüş yerleri ortasında kıymetli yer tutan barlar bir sokakta toplayarak ilçemizin en değerli sıkıntılarından birisine daha tahlil üretmiş olacağız.

TURİZME TARIM KATKISI: İhtisas tarımcılığı ile Didim’de zeytin, zeytinyağı, üzüm, şıra üzere eserlerin en düzgün biçimde pazarlanmasını sağlayacağız. Bu sayede turizme ziraî katkı vermiş olacağız.

MİLET VE APOLLON’A SAHİP ÇIKACAĞIZ: Dünya kültür mirası Apollon ve Milet’in uluslar ortası turizme hazırlanmasında takviye sağlayacağız.

SPOR TURİZMİNE EHEMMİYET VERİLECEK: 12 Ay turizmin hedeflendiği Didim’de yerli ve yabancı spor kulüplerinin kamp yapabilecekleri tesislerin kurulması teşvik edilecektir.

YOLCU GEMİSİ İSKELESİ PROJESİ: 2.ve 3. Koy ortasındaki burunda kurvaziyer turizm gereği olan yolcu iskelesi yapılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu