Haber

Freni patlayan kamyon, çarptığı evin duvarını yıktı

Freni patlayan kamyon, çarptığı evin duvarını yıktı

İSTANBUL Gaziosmanpaşa’da yokuş çıkarken freni boşalan tır, bir evin duvarını yıkarak durabildi. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, konut kullanılamaz hale geldi.

Kaza, saat 06:15 sıralarında Bağlarbaşı Mahallesi Bağlarbaşı Caddesi üzerinde meydana geldi. Mevlüt Madenli idaresindeki 34 SG 9816 plakalı kamyonetin yokuş yukarı yolda freni çözüldü. Kamyon, bir gecekondu mahallesinin duvarını yıkarak durabildi. Konutta maddi hasar meydana gelirken, olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Kaza sonrası duvarı yıkılan ev kullanılamaz hale geldi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, kazayla ilgili tutanak tuttu.

Sabah saatlerinde Edirne’den yola çıkan un taşıyan TIR’ın sürücüsü Mevlüt Madenli, “Araba yokuş çıkarken bu rampayı yaptı. Patinaj yapınca panikledim. Frene bastım. Fren havası patlayınca, araba dümdüz sağa çekti.arabayı durduramadım.binaya yaslanmak zorunda kaldım.binaya yaslandım.araba devrildi.insanlar yanıma geldiler.ne oldu vs.insanlar döküldü .Sonra araba çalışır durumdaydı.Sonra tekrar patinaj yaptı gecekondu mahallesine çarptı.Edirne’den un yükledim arabama.Ekmek fırınına boşaltmaya geldim.Sabah beş buçukta, Yaralanan şahıs, “Böyle bir şey yok. Tanrı korudu. Burada kalanlar oldu. Tanrı onları korudu. O insanlara bir şey olmadı” dedi.

Olay anında evde yatmakta olan Mehmet Çimen, “Bir kere babam TIR’ın evin içine girdiğini söyledi. Dışarı çıkıp baktım. TIR direğe yaslanıyordu. Ondan sonra, Baktım birden çöktü, diğer eve girdi, çocuk uyanmasa Allah bilir ne olacaktı çocuk, yani dolaptı, “Çamaşır makinesi, çocuk kitapları, her şey geldi. birlikte. Vallahi çocuk uyandı ve indiğimde şoförün dışarıda bir şeyler yaptığını gördüm” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu