Haber

Girdap ve kar fırtınası geliyor! İstanbul dahil birçok il… Okul tatili uzayacak mı?

Türkiye’nin birçok bölgesinde etkili olan kar yağışı, pazar gününden itibaren İstanbul’da da etkisini hissettirecek. Son dakika meteorolojik bilgilere göre hava sıcaklığının 3 dereceye kadar düşmesi beklenirken, Türkiye’nin tamamına yakını kar yağışından nasibini alacak.

İSTANBUL’DA BEKLENEN KAR BAŞLIYOR

İstanbulluların uzun zamandır hasret kaldığı kar yağışı 5 Şubat Pazar günü itibariyle geliyor. Meteoroloji’den aldığımız bilgiye göre İstanbul’da pazartesi ve salı aralıklarla kar yağışı etkili olacak. En düşük hava sıcaklığının Pazar, Pazartesi ve Salı günleri ise 0 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

OKUL TATİLİ UZAYACAK MI?

Tahminleriyle dikkat çeken Meteorolog Kerem Ökten, İstanbul’da şiddetli bir yağmurun yaklaştığını ve öğrencilerin tatilinin uzama ihtimalinin olduğunu belirtti.

Ökten’in sosyal medya hesapları, “Bu çok önemli bir konu. Geçen yıl 24 Ocak’ta olduğu gibi İstanbul’a bir kar fırtınası gelebilir. Yine girdaplı bir kar yağışı. Saatler içinde yüksek bir kar birikimi olabilir ve bu sefer rüzgar hızı 100 km’yi bulabilir. okul tatili uzayacak gibi görünüyor”söz konusu.

Kar yağışının tadını çıkarmayı planlayan öğrenci ve veliler de illerin valiliklerinden gelen bayram haberlerini takip edecek.

goynucekajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu