Haber

Gölcük Belediyesi Yeniden Organik Buğday Yetiştiriyor

Gölcük Belediyesi, sosyal faaliyetlerde kullanmak üzere 38 dönümlük alana ektiği buğdaylardan yeniden verimli bir şekilde gelişimini sürdürüyor.
 

Gölcük Belediyesi’ne ait Rahvan At Bakım Tesisleri’nde Rahvan At Pisti’nin ortasındaki 38 dönümlük boş alana belediyenin sosyal projelerinde kullanılmak üzere yeniden buğday ekildi. Ekim ayında ekilen buğday verimli bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Buğday ekili alanda incelemelerde bulunan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, hasat edilen buğdaylardan elde edilecek unu bir kez daha ihtiyaç sahiplerine dağıtacaklarını söyledi.

BUĞDAYLARIMIZ ÇOK GÜZEL YETİŞİYOR

Buğdayın verimli bir şekilde büyümeye devam ettiğini söyleyen Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Gölcük Rahvan At Yarışı Pisti’nin ortasındaki 38 dönümlük alana buğday ektik. Yaklaşık 20 ton buğdaydan elde edilen kepeği ve 1795 adet 5 kilo unu ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıttık. Yaklaşık 300 balya samanımız vardı. Bu yıl da buğdayımız çok güzel büyüdü. İnşallah Temmuz ayında da bu buğdayları aynı şekilde hasat ettikten sonra ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize dağıtacağız.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

sumbashaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu