Ekonomi

Guangdong-Hong Kong-Makao Büyük Körfez Bölgesi’nde 312 Milyar Dolarlık Yatırım Anlaşmaları İmzalandı

GUANGZHOU, 9 Kasım (Xinhua) — Guangdong-Hong Kong-Makao Büyük Körfez Bölgesi’ne yönelik yatırım tanıtım etkinliğinde yaklaşık 2,24 trilyon yuan (yaklaşık 312 milyar ABD doları) değerinde toplam 859 yatırım ve ticaret anlaşması imzalandı.

Guangdong, Hong Kong ve Makao yönetimlerinin ortaklaşa düzenlediği etkinliğe ABD, İngiltere, Almanya ve Fransa gibi dünyanın birçok ülkesinden önde gelen şirketler, meslek kuruluşları ve sendikalar katıldı.

Organizatörün Çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre, yeni nesil elektronik, yenilenebilir enerji, gelişmiş malzemeler, yeşil petrokimya ve yapay zeka gibi alanları kapsayan projelerin bölgenin çağdaş endüstriyel çerçevesini ve yüksek kaliteli büyümesini desteklemesi bekleniyor.

Guangdong-Kuzey Amerika temiz teknoloji oturumu ABD’li iş dünyasının liderlerinin ilgisini çekerken, etkinlikte temiz enerji girişimleri öne çıkarıldı.

ABD-Çin Temiz Teknoloji Merkezi Kurucusu ve İcra Direktörü Feng An, temiz teknoloji, saf enerji ve iklim teknolojisi alanlarında Çin ile ABD arasında büyük bir iş birliği potansiyeli bulunduğunu belirterek, bu konuda bir gelişme yaşanacağını öngördü. Bu sektörlerde iş büyümesinde patlama.

duragan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu