Haber

İletişim Başkanı Altun: ”İsrail’in gazetecilere yönelik şiddeti İsrail’in temel stratejisidir”

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığımızın İstanbul’da düzenlediği “Gazze Savaşı’nda Medyanın Hakikat Mücadelesi: Şiddet, Dezenformasyon, Sansür Sempozyumu”nda yaptığı konuşmaya ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

 

İletişim Lideri Altun, paylaşımında şunları kaydetti:

“7 Ekim’den bu yana İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği soykırımı tüm dünyaya duyurmaya, İsrail’in sistematik dezenformasyon kampanyalarını ortadan kaldırmaya, Gazze halkının ve Filistin halkının haklı talep ve tezlerini tüm dünyaya aktarmaya çalışıyoruz. dünya.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’de düzenlediği saldırılar sonucunda 120 gazeteci şehit oldu, yüzlerce gazeteci de yaralandı. Neredeyse her gün birden fazla gazeteci İsrail yönetimi tarafından öldürülüyor. Bu gazeteciler hakikatin peşinde koşan kahramanlardır. Eğer bu kahramanların çabaları olmasaydı, dünya İsrail’in katliamlarından ve bugün Gazze halkının maruz kaldığı baskılardan haberdar olmayacaktı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Gazze halkının haklı direnişine katkıda bulunmaya ve seslerinin daha yüksek sesle duyulması için çalışmaya kararlıyız. Türkiye olarak bu konuda üzerimize düşeni sonuna kadar yapmaya hazırız.

İnşallah iki gün boyunca sempozyumumuz bünyesinde devam edecek farklı oturumlarda;

-İsrail’in baskı ve şiddet politikası gerçek bilgi kaynaklarına dayandırılıyor

-Uluslararası medyanın çatışmadaki rolü

-Dijital medya kanalları üzerinden yürütülen sistematik dezenformasyon faaliyetleri

-Gazetecilere yönelik şiddet, dezenformasyon ve sansüre karşı küresel ölçekte mücadele konularını tartışacağız.

Böylece İsrail’in gerçekleri kendi çıkarları doğrultusunda nasıl manipüle ettiğini, çarpıttığını ve değiştirdiğini ortaya koyacağız.

Sempozyumumuzda yer alan fikirlerin, yaşadığımız krizin, meslektaşlarımızın özverili çabalarının, hakikat azmimizin doğru ve eleştirel bir şekilde anlaşılmasına katkı sağlayacağından eminim.

Tüm engellemelere ve yıldırmalara rağmen hakikat mücadelemizin önünde hiçbir şeyin duramayacağına ve çabamızı kimsenin durduramayacağına inanıyoruz.

Bu vesileyle Gazze Savaşında Medyanın Hakikat Mücadelesi Sempozyumumuzun faydalı ve verimli olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

anamur-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu