Haber

İlim Yayma Derneği Sakarya Şubesi’nden Gazze konferansı

Bilimi Yayma Derneği Sakarya Şubesi tarafından “Ya Gazze Düşerse” konferansı düzenlendi.

Necip Fazıl Kısakürek Erkek Öğrenci Yurdu Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa katılan gazeteci-yazar Bülent Deniz, Gazze ile İsrail arasındaki son gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Filistin’deki kutsal topraklara yönelik saldırılara değinen Deniz, Haçlılardan İsrail’e kadar tarihin birçok döneminde Gazze’yi kuşattığını ancak hiçbirinin burayı işgal edemediğini anlatarak, “Gazze’yi ve Kudüs’ü terk etmek zorunda kaldık. 9 Aralık 1917’de Osmanlı İmparatorluğu’nun yıkılmasıyla.” “Bugün, 106 yıl sonra Şerif bir büyük kopuş, işgal, saldırı ve kuşatmayla daha karşı karşıya. Küresel emperyalistler o gün planlarının ilk aşamasını gerçekleştirdiler ve 106 yıl sonra bir kez daha gelip ikinci adım için harekete geçtiler. ” dedi.

Gazze’nin Müslümanlar için önemine değinen Deniz, “Gazze düşerse Kudüs düşer, Kudüs düşerse Mekke ve Medine düşer, Mekke ve Medine düşerse İstanbul düşer.” değerlendirmesini yaptı.

Bilimi Yayma Derneği Sakarya Şube Başkanı Yılmaz Çiğdem de Gazze’deki katliamın ve İsrail’in gerçekleştirdiği baskınların perde arkasını öğrenmenin önemine değindi.

Çiğdem, Gazze’de sivillerin ve sivillerin yaşadığı zorluklara dikkat çekerek, destek sağlamanın insani bir görev olduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu