Haber

İstanbul Adliyesi’nde avukata şiddet davasında karar verildi

SİNEM NAZLI DEMİR

Çağlayan’da bulunan İstanbul2016 yılında Adliye önünde basın açıklaması yapan avukatlara müdahale sırasında avukat Zeycan Balcı Bir polis memurunun şiddet kullanarak belini kırdığı iddiasıyla yargılandığı davada karar verildi. Mahkeme, sanık polis memuru MA’nın geleceğini düşünerek önce 2 yıl 4 ay 3 gün olan hapis cezasını 1 yıl 11 ay 12 güne indirdi, ardından kararın açıklanmasını erteledi.

İstanbul2016 yılında adliye önünde basın açıklaması yapmak isteyen avukatlara polis müdahalesi sırasında avukat Zeycan BalcıPolis MA’nın belini tekmeleyerek kırdığı iddiasıyla İstanbul 22. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davanın son duruşması.

DURUŞMAYI ÇOK FAZLA BARO TEMSİLCİSİ İZLEDİ

Davanın müştekisi Zeycan Balcı , zanlı polisin avukatları ve çok sayıda seyirci katıldı. Duruşmaya ayrıca Türkiye Barolar Birliği (TBB) ile Çanakkale, Tekirdağ, Antalya, Bursa, Ankara, İstanbul ve Diyarbakır Baroları temsilcileri de katıldı.

Duruşmada Balcı ve avukatları, sanık polis memurunun cezalandırılmasını talep ettiklerini ifade etti.

Son sözleri sorulan sanık polis, “Eylemi yapan gerçek failin bulunmasını istiyorum. Ben suçsuzum. Beraat kararı istiyorum” dedi.

MAHKEME, SANIK POLİSE KARARI AÇIKLANMADAN 1 YIL 11 AY 12 GÜN HAPİS VERDİ

Kararını açıklayan mahkeme, polis MA’yı Balcı’yı yaralamaktan 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, polisin kamu görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle cezanın yarı yarıya artırılarak 1 yıl 10 ay 15 güne, üçüncü derece kemik kırığına neden olduğu için bu cezanın 2 yıl 4 ay 3 güne çıkarılmasına karar verdi. kurbanda. Mahkeme daha sonra cezanın polisin geleceği üzerindeki olası etkileri nedeniyle cezayı 1 yıl 11 ay 12 güne indirdi. Kararın açıklanmasını da erteledi.

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu