Haber

Kaşkaldere’de işler yoğun

Büyükşehir tarafından projelendirilen Körfez Kaşkaldere (95 Konut) altındaki D-100 kavşağı ve bağlantı yollarının yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Kaşkaldere’de işler yavaş

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Körfez Kaşkaldere’de trafiği rahatlatacak dev projesi devam ediyor. Derince ve Körfez ilçelerinin ortasında sınırı oluşturan D-100 Kaşkaldere mevkiindeki trafik yoğunluğuna son verecek Kaşkaldere (95 Konut) D-100 Altılı Kavşak ve Bağlantı Yolları yapım çalışmaları hız kazanıyor . Ekipler, kuzeyde yapılacak yol için menfez ve teras kazısı ve ankraj imalatı yapıyor. Bölgedeki trafik sıkışıklığına son verecek proje tamamlandığında Kaşkaldere Kavşağı bambaşka bir görünüme kavuşacak. D-100 alt geçidinde yapılacak düzenleme ile Körfez Kent ve Kaşkaldere’ye rahatlıkla gidilebilecek.

ELMAS TAKASI YAPILACAK

Kaşkaldere (95 Konut) D-100 Altı Kavşak ve Bağlantı Yolları projesi Derince ve Körfez Mahallelerini birbirine bağlamaktadır. D-100 altılı kavşak ve bağlantı yolu projesi trafik akışını hızlandırmanın yanı sıra kolay ve konforlu ulaşımı da sağlayacak. Kaşkaldere Mesire Alanı’nın batı yönünden Bayır ve Rüzgarlı Caddesi güzergâhını takip ederek Yaşar Doğu ve Elveda Caddesi’nin kesiştiği noktada bulunan döner kavşakta 2×2 şeklinde bin metre uzunluğunda yeni yol yapılacak. İstiklal Caddesi’nin devamı olan Burcu Caddesi. Kaşkaldere kavşağının altındaki mevcut menfez genişletilerek 326 metrelik yeni menfez yapılacak. Körfez ve Derince ilçelerinin sonunda yer alan Kaşkaldere Kavşağı’nda sinyal fazını azaltmak ve trafik güvenliğini sağlamak için araç kavşak noktaları ile elmas kavşak yapılacak.

İLAVE KÖPRÜ YAPILACAK

Eski Emniyet Müdürlüğü binası önünden Kaşkaldere alt geçidine kadar olan kısımda giriş çıkışların düzenlenmesi için ilave köprü ve alt geçit düzenlenecek. D-100 ile aynı yüksekliğe yükseltilecek olan 40 metre uzunluğunda ve 8,50 metre genişliğinde iki açıklıklı ilave bir köprü İzmit-İstanbul istikametinden döner kavşağa bağlanacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu