Haber

Kayseri’nin kalbi Adıyaman’da atıyor

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin tüm Türkiye’yi etkisi altına alan ve açıklanan depremlerin ardından afetin en derinden hissedildiği tüm bölgelere yardım ve takviye çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti. “yüzyılın felaketi” olarak

Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, afetten büyük ölçüde etkilenen Adıyaman’a iş makinesi, sebze ve meyve gibi gıda yardımları gönderen Büyükşehir Belediyesi’nin şimdi de Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda Basın Sitesi inşaatına başladığını bildirdi. Bölgede yaşanan afet sonrası yerel basın mensuplarının görevlerine devam edebilmesi için Kayseri Valiliği.

Nisan ayı meclis toplantısında Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Adıyaman Belediyesi arasında kardeş şehir olma kararının alındığını hatırlatan Lider Büyükkılıç, Adıyaman’da kurulacak 20 konteynerlik Basın Sitesi’nin çalışmalarının hummalı ve özverili bir şekilde devam ettiğini belirtti. biçim.

Depremden etkilenen kentleri tüm imkanlarıyla güçlendirmeye devam ettiklerini vurgulayan Büyükkılıç, “Büyükşehir Belediyesi olarak deprem bölgesinde yaraları sarmaya gece gündüz demeden, 20 konteynerle Basın Yayın Sitesi’nde çalışmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda Adıyaman’a ihtiyaç var.”

habermaltepe.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu