Haber

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, EİT Zirvesi’ndeki konuşmasından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) Liderler Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ülkesine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te düzenlenen 16. Liderler Zirvesi’ne KKTC’nin gözlemci üye sıfatıyla katılan Cumhurbaşkanı Tatar, Lefkoşa’ya döndü.

Ercan Havalimanı’nda basın toplantısı düzenleyen Tatar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Liderler Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, KKTC’nin haksız ambargolar karşısında yalnız bırakılmaması gerektiğini vurguladığını ve her zaman olduğu gibi Kıbrıs Türklerine destek verdiğini hatırlatarak, şöyle konuştu: ” Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hem konuşmasından dolayı teşekkür ediyorum hem de “Üst düzeyde bize gösterdiğiniz ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Zirve sırasında ECO Genel Sekreteri Hüsrev Naziri ve Pakistan’ın geçici hükümetinin Başbakanı Anvarul Hak Kakar ile ikili görüşmelerde bulunduğunu belirten Tatar, zirvenin KKTC ile diğer üye ülkeler arasındaki ekonomik ve ticari bağların geliştirilmesi açısından verimli geçtiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu