İş

MESİP projesinde emeği geçenlere teşekkür belgesi verildi.

Nitelikli işgücünün artırılması ve istihdam sağlanması amacıyla hazırlanan Manisa Eğitim Sanayii İşbirliği Protokolü (MESIP) kapsamında yürütülen çalışmalarda emeği geçenlere Manisa Valisi Yaşar Karadeniz tarafından Teşekkür Belgesi verildi. gençler için fırsatlar.

Meslek liseleri ve sanayi müdürlüğü ile iş birliği içinde çalışmak amacıyla imzalanan Manisa Eğitim Sanayii İşbirliği Protokolü kapsamında yürütülen çalışmalarda emeği geçenlere Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’den teşekkür sanayi bölümünde ihtiyaç duyulan nitelikli işgücü talebinin artırılması, meslek liselerinden mezun olan öğrencilerin yetkinliklerinin artırılması ve iş garantili eğitimin sağlanmasıdır. Belge verildi.

Manisa Eğitim Sanayii İşbirliği Projesi ile değerli çalışmalara imza atıldığını belirten Vali Karadeniz, projenin sanayicinin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü karşılayarak meslek lisesi öğrencilerine iş imkanı sağladığını belirtti.

Vali Yardımcıları Aydın Memük ve Erhan Günay ile İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici’nin katıldığı programda, Vali Karadeniz, MESIP Projesi’ne emeği geçen Manisa OSB Bölge Müdürü Funda Karaboran ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Sezen Şenay katıldı. Manisa Mesleki Eğitim Gençlik Şenliği organizasyonuna destek veren . ve Mali Müşavir Kadri Arslan’a Teşekkür Belgesi verildi.

Bir yıldır başarıyla yürütülen projede meslek lisesi öğrencilerine yönelik farkındalık eğitimleri, işbaşı eğitimleri ve firma ziyaretleri düzenleniyor. Ayrıca Türkiye’nin farklı illerinden makine ve elektrik branşlarında görev yapan öğretmenlere de Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde eğitim verildi.

Mesleki eğitim kurumlarını ve çalışmalarını daha yakından tanıtmayı ve mesleki eğitim kurumlarını tercih edecek gençleri geleceğe doğru yönlendirmelerle hazırlamayı amaçlayan Manisa Mesleki Eğitim Gençlik Şenliği de Manisa’da düzenlendi. Şenlik sayesinde firma yetkilileri ile meslek liselerinin 11. ve 12. sınıf öğrencileri ortaya çıkma fırsatı buldu. Ayrıca projede istihdam garantili CNC Kursu da 19 Aralık’ta açıldı. – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu