Yaşam

Onur Akın Almanya’dan vize alamadı: ‘Bugünleri de gördük’

Volkan Konak’ın ardından sanatçı Onur Akın’ın da Almanya vize başvurusu reddedildi.

35 yıllık sanat hayatı boyunca birçok ülkede konserler verdiğini ve ilk kez reddedildiğini belirten Onur Akın, yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetimizin 2. yüzyılına girerken bu çağın sanatçılarına yapılan muameleyi reddediyorum. Avrupa kapılarında sığınmacı ve mülteci olarak ülkem adına üzülüyorum ve utanıyorum!” söz konusu.

Onur Akın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugünleri de gördük! 35 yıllık sanat hayatım boyunca dünyanın birçok ülkesinde defalarca sahne almış, Schengen ülkelerinden uzun dönem vize almış ve hiç sorun yaşamamış bir sanatçıydım. Alman konsolosluğundan ilk kez ‘ret’…

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken, bu ülkenin sanatçılarına Avrupa kapılarında mülteci ve sığınmacı muamelesi yapmayı reddediyorum. Bu durumdan ülkem adına üzüntü ve utanç duyuyorum!”


VOLKAN KONAK DA REDDEDİLDİ

Müzisyen Volkan Konak da geçtiğimiz günlerde vize alamadığını açıklamıştı. Konak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Almanya vize başvurusunun iki kez iptal edildiğini kaydetti. Vize başvurusunun iptal olması nedeniyle konserlerini veremediğini ifade eden Konak, “Türkiye’ye giriş yapan ve numarası bilinmeyen kişilere vatandaşlık verildiği için artık Avrupa’ya vize bile alamıyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu