Ekonomi

Skyharbour, Saskatchewan’daki uranyum talebini artırıyor

VANCOUVER – Skyharbour Resources Ltd. (TSX-V: SYH) (OTCQX: SYHBF) (Frankfurt: SC1P), çevrimiçi staking ve Eagle Plains Resources Ltd. aracılığıyla Kuzey Saskatchewan’daki uranyum arama alanını genişletiyor. ile yapılan anlaşma yoluyla 30.184 hektar ekledi. . Bu yeni talepler, Skyharbour’un yüksek kaliteli uranyum yataklarıyla bilinen Athabasca Havzası’nı çevreleyen bölgede zaten önemli olan varlığını artırıyor.

Toplam 6.362 hektarlık 15 haktan oluşan yeni satın alınan Foster mülkü, Cameco’nun Key Lake operasyonunun yakınında bulunuyor ve sondaj için hazır olduğu değerlendiriliyor. Mülk, geçmişte cesaret verici keşif sonuçları görmüş olan dikkate değer Büyük Ovalar Gösterimi ve Kızıl Ekim Bölgesi de dahil olmak üzere, uranyum ve nadir toprak elementi (REE) mineralizasyonuna uygun jeolojiye ev sahipliği yapmaktadır.

Foster mülküne ek olarak Skyharbour’un uranyum cevherleşmesi açısından jeolojik potansiyele sahip bölgelerde yedi iddiası daha var, ancak bunlar çok az çağdaş araştırmaya tanık oldu. Şirket, bu talepleri daha fazla araştırmayı ve potansiyel olarak uranyum keşifleri olasılığını artırmayı hedefliyor.

Skyharbour ayrıca kurumsal görünürlüğü ve yatırımcı farkındalığını artırmak için pazarlama firmaları Winning Media LLC ve Plutus Invest and Consulting ile anlaşmaya vardığını duyurdu. Bu anlaşmalar, şirketin pazardaki konumunu güçlendirme çabalarıyla tutarlıdır ve TSX Venture Exchange tarafından kabule tabidir.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

tuzlucahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu