Ekonomi

Tarım dışı istihdam verilerinin ardından kripto piyasaları nasıl hareket ediyor?

Investing.com – ABD, piyasaların yakından takip ettiği bir bilgi Tarım Dışı İstihdam Mayıs ayında 180 bin kişi olan beklentinin üzerinde 339 bin kişi olarak açıklandı. Nisan ayı verisi 253 binden 294 bine revize edildi.

istihdam artışına rağmen işsizlik oranı%3,4’ten %3,7’ye yükselirken rakamlar ekonomiye dair karışık sinyaller verdi. Fed’inEnflasyonu etkileyen en değerli bilgi olan ve faiz politikasında yakından takip edilen istihdam rakamlarına ilişkin nasıl hareket edeceği merakla beklenirken, anketler haziranda faiz artırımı beklentisinin yüzde 27’ye gerilediğini gösterdi. %.

Verilerin yayınlandığı sırada, Bitcoin’deki ilk tepki, 27.000 doların sonuna doğru gerçek bir sınırlı geri çekilmeydi. Devam eden saat diliminde, en büyük kripto para birimi 27.000 dolarlık desteğini kaybederek aşağı doğru hareket etti ve 26.800 dolara geriledi.

Son duruma göre Asya süreç saatlerinde 26.500 dolar baz bölgesinden bulduğu destekle hızla yükselişe geçen kripto paranın, 27.000 dolar sınırında ve istihdam açıklamasının ardından sabit kaldığı görülüyor. bilgilerinde ABD işlem saatlerinde satışlarda hareket ettiği görüldü.

24 saatlik görünüme kıyasla ilk 10 kripto para biriminde pozitif ivme korunurken Kardan(ADA) ve XRP%2’den fazla değer artışı ile öne çıkan altcoinler oldu. bitcoineğer şimdi dogecoinİlk 10 içerisinde en düşük fiyata sahip kripto para birimi konumundadır.

İlk 100 kripto para birimini kontrol ettiğimizde iki kripto para biriminin günümüzde piyasadan ayrışan yükselişleriyle sıralandığı görülüyor. Buna kıyasla Küresel Döviz Rezervi(GCR) ve Escroco Zümrüt(ESCE) isimli altcoinler sırasıyla %65 ve %53 değer artışı ile en çok yükselen kripto para birimleri oldu.

Bu varlıkların ardından Lido DAO’su(YAPARIM), enjekte(INJ) ve tahkim (ARB) en çok yükselen diğer varlıklar oldu. ARB, özellikle ikinci en büyük stablecoin. USDCArbitrum ağında da yayınlanacağının duyurulmasının ardından talep görmeye başladı.

Günün en çok düşen altcoinleri ise %3 bandında geriledi. sui(SUI), tonkoin(TON) ve pepe(PEPE), GateToken(GT) ve İzdiham(CFX) oldu.

Kripto para piyasalarındaki ortalama işlem hacmi 31 milyar dolarla düşük olmaya devam ediyor. Toplam piyasa maliyeti ise hafta boyunca devam eden çıkışların ardından 1,14 trilyon dolarda tutunma noktası buldu.

Author: Günay Caymaz

haberkarkamis.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu