Haber

Türk Eczacılar Birliği Adıyaman’da deprem anma töreni düzenledi

Türk Eczacılar Birliği, 6 Şubat depreminin yıldönümünde Adıyaman’da bölge eczacı odası yöneticilerinin katılımıyla anma töreni düzenledi. Türk Eczacıları Birliği Başkanı Arman Üney, “Adıyaman dahil en ağır kayıp ve yıkımın yaşandığı 5 ilde hayat tam anlamıyla normale dönmedi ve dönemedi. Konteyner şehirler hala ihtiyaçtan dolayı faaliyette, konutlaşma ise halen devam ediyor” dedi. Çok ciddi bir sorun. Depremde en ağır yıkımın yaşandığı 5 ilde vatandaşlarımızın ve meslektaşlarımızın hayatı etkilendi.” Normale dönüş ve bu tür acıların bir daha yaşanmaması için her türlü çabanın artarak devam etmesi gerektiğini ifade etmek isterim” dedi.

Türk Eczacılar Birliği, Adıyaman’da 6 Şubat depreminin yıl dönümünde bölge eczacı odaları yöneticilerinin katılımıyla anma töreni düzenledi. Anma töreni, deprem felaketinde hayatını kaybeden 41 eczacı, 21 eczacılık fakültesi öğrencisi ve eczane teknikerleri ile tüm vatandaşlar için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

“5 ŞEHRİMİZDE HAYAT TAMAMEN NORMAL DÖNMEDİ”

Anma töreninde konuşan Türk Eczacıları Birliği Başkanı Arman Üney şunları söyledi:

“Ülke olarak bizi derinden sarsan deprem felaketinin 1. yıl dönümünde kaybettiğimiz meslektaşlarımızı, eczane çalışanlarımızı ve vatandaşlarımızı anmak için bugün burada bir araya geldik. Kaybettiklerimizi anmak ve onların aziz hatıraları önünde eğilmek için buradayız. En ağır kayıpların ve yıkımların yaşandığı Adıyaman dahil 5 ilimizde hayat tam anlamıyla tüm hızıyla devam ediyor, “Normalleşmedi, dönemedi. Konteyner şehirler hâlâ aktif durumda ve konut hâlâ çok önemli bir sorun. Depremde en ağır yıkımın yaşandığı beş ilimizdeki vatandaşlarımızın ve meslektaşlarımızın hayatlarının normale dönmesi ve bu tür acıların bir daha yaşanmaması için yürütülen tüm çalışmaların artarak devam etmesi gerektiğini ifade etmek isterim. “

“74 GÜN KESİNTİSİZ VERİLEN ECZANE HİZMET SAYISI 5 BİN “AŞKIN’LI TÜM MESLEKTAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM VE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Bu deprem felaketinde 74 gün boyunca sahra eczanelerimizde seve seve görev yapan tüm meslektaşlarımız adeta tarih yazdı. Artçı sarsıntılara ve tüm zorluklara rağmen halkımızın sağlığa ve ilaca erişimini sağlamak için gece gündüz bölgede görev yaptılar. Ülkemizde herkesin işaret ettiği, övdüğü, hepimizi gururlandıran bir mucizeyi hep birlikte başardık. Bize “Ben eczacıyım” dedirten, eczacı olmaktan bir kez daha gurur duymamızı sağlayan şey; Deprem bölgesinde 74 gün kesintisiz ecza eczanesi hizmeti veren 5 bini aşkın tüm çalışma arkadaşlarımıza sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

Deprem bölgesinde ilaç hizmetlerinin kesintisiz sürdürülmesi için sendikamız, bölge eczacı odaları ve meslektaşlarımız her zaman sahada hazır bulundu. Bu acı deprem deneyimiyle, sağlık sisteminin vazgeçilmezi eczacılar olarak vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu her an, hiçbir beklentisi olmadan, sadece mesleki sorumlulukla yanında olduğumuzu bir kez daha herkese gösterdik.

Umarım bir daha bu tür felaketleri yaşamak zorunda kalmayız. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve meslektaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına, sevenlerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum. Ruhları huzur içinde yatsın.”

haber-arapgir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu