Teknoloji

Vision Pro’da iPhone ve iPad Uygulamaları Varsayılan Olarak Gelecek!

Apple, geçtiğimiz Haziran ayında düzenlediği geliştirici konferansında orijinal ürün kategorisine gireceğini duyurmuş ve karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro’yu tanıtmıştı. 2024 yılında 3500 dolar fiyatla piyasaya sürülecek cihaz dikkat çekici özelliklerle geldi.

Gözlük için heyecanlı bekleyiş devam ederken dün Apple’dan bir açıklama geldi. Şirket, iPhone ve iPad uygulamalarının Vision Pro App Store’da “varsayılan olarak” geleceğini duyurdu.

iPhone ve iPad uygulamaları, VisionOS uygulamalarıyla birlikte AppStore’da satışa sunulacak

Şirketin bu açıklaması Vision Pro’nun iPhone ve iPad uygulamalarıyla ilgili. uyumlu Bir şekilde kutudan çıkacağını ortaya koyuyor. Hem iOS hem de iPadOS uygulamaları, VisionOS uygulamalarıyla mağazadaiçerecektir.

Apple, bu uygulamalar değişmeden VisionOS’ta çalışabileceğini söylüyor. Bu, geliştiricilerin herhangi bir ek çalışmaya gerek kalmadan uygulamalarını aktarabilecekleri anlamına gelir. Teknoloji devi ayrıca, VisionOS’un birkaç ay içinde geliştiricilere yönelik beta sürümünü yayınlayacağını ve sürümün App Store’u da içereceğini ekliyor.

Son olarak Apple’a göre iPhone ve iPad uygulamaları, VisionOS App Store’da otomatik olarak görünse de geliştiricilerin değişiklik yapmasına izin verilecek. Örneğin, uygulamaların cihazlarda daha doğal görünmesini sağlamak için el hareketleri veya 3 boyutlu öğeler ekleyebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu