Haber

Çorum Valisi: Bu kentte uyuşturucu satışına izin vermemeye kararlıyız

Çorum Valisi Doç. Zehir tacirlerine nefes aldıran operasyonlara ilişkin açıklama yapan Dr. Zülkif Dağlı, “Bu kentte uyuşturucu satışına izin vermemeye kararlıyız.”

Çorum’da zehir tacirlerine yönelik seri operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Narkotik ekiplerinin il genelinde yürüttüğü şok edici uygulamalar, istihbarat çalışmaları ve operasyonlar zehir tacirlerini durduramıyor. İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Kabahatler Şube Müdürlüğü tarafından uyuşturucu kaçakçılığının önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalarda 67 kişi gözaltına alınarak cezaevine gönderildi.

Narkotik ekiplerinin son 6 ayda gerçekleştirdiği çalışmalarda 2 kilo 567 gram esrar, 213 Hint kenevir kökü, 10,67 gram esrar unsuru, 3 kilo 332 gram bonzai, 123 gram sentetik kanabinoid hammaddesi, 2 bin 451 adet uyuşturucu ele geçirildi. Ecstasy, 52 bin 802 adet sentetik farmasötik unsur, 1 kilo 465 gram kokarca, 185 gram kokain, 1 kilo 420 gram metamfetamin, 33 bin 200 lira, 300 dolar, 50 euro, 5 tüfek, 13 tabanca ve 129 mermi ele geçirildi. ele geçirildi.

Uyuşturucunun ülkenin ve çocukların geleceğini zehirleyen zararlı bir konu olduğuna dikkat çeken Vali Dağlı, kolluk kuvvetleri ve tüm kurum ve kuruluşlar olarak bu çabayı birlikte yürüttüklerini vurgulayarak, “Biz kamu otoriteleri olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu konuda da aynı hız ve etkinlikle kararlı ve kararlı bir şekilde çalışıyoruz. Ancak bu ilacın bu konuyla uğraşması topyekun bir çabadır. Biz güvenlik güçleri olarak diğer kamu kurumları gibi çalışmalarımızı sürdürürken, çok daha fazlasını elde edebiliriz. Vatandaşlarımız da bize yardımcı olursa başarılı sonuçlar ortaya çıkar. Bu anlamda vatandaşlarımız bize yardımcı olmak, aynı zamanda kendi çocuklarını ve çevrelerini kontrol etmek, onlara dikkat etmek konusunda istekliler. Eğer çevrelerinde bunu bilen ve bu bilgiye erişimi olan kişiler varsa güvenlik güçlerimizi ve ilgili birimlerimizi uyarmalarını ve bilgilendirmelerini özellikle istiyoruz. Bu konudaki çalışmalarımızın kararlılıkla ve aktif bir şekilde devam edeceğini bir kez daha söylüyorum” dedi.

Çalışmalarından dolayı kolluk kuvvetlerine teşekkür eden Vali Dağlı, “Uyuşturucu tacirleriyle mücadelemiz aralıksız devam ediyor. Bu kentte uyuşturucu satışına izin vermemeye kararlıyız.” – ÇORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu