Haber

marmaris belediyesi 225. caddede yol yapım çalışmalarına başladı

Yol yapım ve üstyapı işlerinin yükünü omuzlayan Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, bir sıkıntılı noktaya daha geliyor. İlçenin en sık kullanılan güzergahlarından biri olan 225. Cadde’de çalışmalar başladı. Beldibi İlçesi’nin girişi sayılan caddedeki çalışmalar tamamlandığında bu yol da asfaltlanacak.

5 yılda Marmaris’e 113 bin metre asfalt, beton ve asfalt yol kazandıran Marmaris Belediyesi, sorunlu bölgelere odaklanmaya devam ediyor. Her türlü hava koşuluna dayanıklılığıyla bilinen birçok noktaya 6 bin 136 metre sıcak asfalt döşeyen belediye, bu kez Beldibi İlçesi girişi olarak bilinen 225’inci Sokakta çalışma başlattı.

SICAK ASFALT DÖKÜLECEK

İlçenin en sık kullanılan güzergahlarından biri olan 7 metre genişliğinde ve 825 metre uzunluğundaki yol ile ara sokaklarda da çalışma yapılacak. Toplam 23 bin metrekare alanı kaplayacak çalışma hakkında bilgi veren Marmaris Belediyesi Teknik İşler Müdürü Yusuf Gök, İnci Kavşağı’ndan Efe’ye kadar olan güzergahı kapsayan çalışmada yağmur suyu hattı, kaldırımlar ve üst yapının yenileneceğini belirtti. Heykel ve sanayi tarafındaki ara sokaklarda ise “Daha sonra 225″ asfaltlama işlemi gerçekleştirilecek. Sokak. Merkezi sokaklarda parke kaplama uygulaması gerçekleştirilecek. Kaldırımdaki ağaçlar da aynı formda kalacak” dedi.

“MAMARİS’İ MODERNLEŞTİRİYORUZ”

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Marmaris’te sorunlu her noktaya neşter götüreceğimizi, el değmemiş sokak, cadde bırakmayacağımızı söyledik. Hem ilçe merkezinde hem de kırsalda birçok noktada çalışmalar gerçekleştirdik. Sıcak asfaltı ilk kez Marmaris’e kazandırdık. Bu çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Beldibi “Girişi olan bu caddede çalışmalarını yürütmek için diğer kurumlarla yazışmalar yaptık, onların da çalışmalarını yapmasını bekledik. Bugün koşarak sahaya çıkmayı başardık. Halkımızın konfor alanını genişletmek, Marmaris’i modern kılmak için var gücümüzle çalışıyoruz. İlçemizin her köşesinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

sogut-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu