Haber

Diyarbakır’da ‘Beyaz Bayrak’lı işyerleri 200’e ulaştı

Gündem Ekspres / DİYARBAKIR (İGFA) – Büyükşehir Belediyesi, gastronomide kentin marka pahasının korunması, tüketici sıhhatini dikkate alarak kalite ve besin güvenliğini sağlayan “Beyaz Bayrak” uygulamasını yaygınlaştırmak için çalışmalarına devam ediyor.

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Besin Denetim takımları, kentte besin üreten, satan, işleyen, depolayan iş yerlerini daima denetliyor.

Bu yıl Beyaz Bayrak uygulaması için kontrole alınan ve kriterlere uyan kent genelinde 200 işyerine 3, 2 ve 1 yıldızlı Beyaz Bayrak’lar verildi.

Mevcut kontrol hallerinden farklı olarak, tüketicileri de içine alan işyerlerinde kalite ve besin güvenliğini sağlayan bir sistem olan Beyaz Bayrak uygulaması, 50’ye aşkın hijyenik, fiziki ve teknik kriter temel alınarak puanlandırmaya dayalı bir kontrolle belirleniyor.

Denetimlerde işyerleri teknik, hijyenik ve fiziki açıdan kıymetlendirilerek Beyaz Bayrak almaya hak kazanan işyeri sahiplerine bayrakları teslim edilirken, Beyaz Bayrak almaya hak kazanan işyerlerine, “Bu işyeri düzenli olarak Büyükşehir Belediyesi Gıda Denetim Ekiplerimiz tarafından denetlenmektedir. Hijyenik ve sağlıklı bir ortam için beyaz bayrak asılı işyerlerini tercih edebilirsiniz” yazıları asıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu